HomeBlogBlogGoogle Ads ile Dijital Reklamcılık

Google Ads ile Dijital Reklamcılık

Google Ads ile beraber şüphesiz modern reklamcılık anlayışının temelleri atıldı.İşletmelerin internete taşınmaya başlaması ile reklam ihtiyaçları değişti. Kalabalık kitlelere ulaştırılmaya çalışılan bir reklamcılık anlayışından hedef kitle odaklı bir reklamcılık gelişti. İlk olarak işletmeler çalışma ortamlarını ve ürünlerini web siteleri aracılığı ile internete taşıdılar. Yeni internet ortamında şirketlerin ihtiyacı, en çok aranan değil en çok bulunan olmaktı. Bu noktada aradıkları çözümü ise Google Ads sundu.

Google Ads, sadece 2020 yılında 146.92 milyar dolarlık bir gelir elde etti.

E-ticaret ile birlikte online ortama taşınan satış ve gelir modelleri sayesinde giderek popülerleşiyor. Öyle ki, küçük ve büyük ölçekli şirketlerin neredeyse tamamının Google Ads bütçesi bulunuyor. Ads sayesinde işletmeler ihtiyaçlarına ve hedeflerine yönelik reklamcılık çalışmaları yürütebiliyor. Genel olarak Google Ads’de diğer reklamcılık yöntemleri gibi sizi daha fazla insana ulaştırıyor. Ancak bunu yaparken sizi en doğru kitleyle bir araya getiriyor. Reklamlarınızı, Google ile ulaşılan her platformdan sizin reklamınız ile eşleşecek profilde insanlara gösteriyor.

Şüphesiz Google Ads’in popülaritesinin ana sebeplerinden biri ”herkes için reklamcılık anlayışı”.

Bireysel projelerden, büyük şirketlere her yapıya tanınma ve büyüme şansı sunuyor. Bunu yaparken formülize ettikleri başarılı reklamcılık kriterlerini korumayı başarıyor. Ads, sadece reklam bütçeniz değil birden fazla kriterle reklam gücünüzü belirliyor. Çok küçük reklam bütçeleri ile de projelerinizi destekleyebiliyorsunuz. Genel olarak Google Ads reklamları bütçeniz ile yerel veya global hedef kitle genişliğinize göre değişiklik gösteriyor. Bir reklam kampanyası başlatmak ve takip etmek ise oldukça kolay. Ulaşmak istediğiniz potansiyel müşterilerinizle paylaşacağınız mesajınız ve görsellerinizle kampanyanızı hızlıca başlatabiliyorsunuz. Reklamlarınızın sonuçlarını ve nasıl daha iyi hale getirilebileceğini Ads raporları ve analizleriyle belirleyebiliyorsunuz. Sonuç olarak reklamlarınızı kullanıcıya ulaştıran içerik üreticileri ile reklamlarınızın arasında bir köprü görevi görüyor. Böylece tüm bu süreci tek bir ekrandan yönetmenize olanak sağlıyor. İnternetin iş yapıları üzerinde etkinliğini arttırmasıyla Google reklamcılık süreçlerini kolaylaştırıyor. Kendi kendini besleyen ve organik olarak ilerleyen yeni bir reklam dünyası oluşturuyor. Fark edilmek istenen ve aranan herkesin vazgeçilmezi olarak varlığını sürdürmeye devam edecek.  

Google Ads kullanmaya başlanmadan, öğrenmeniz gereken diğer önemli konu olan ”5 ADIMDA SEO” adlı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

© Jojo Medya 2021 Tüm Hakları Saklıdır.