HomeBlogBlogShopify Nedir? Shopify ile E-Ticarete Atılmak

Shopify Nedir? Shopify ile E-Ticarete Atılmak

Shopify Nedir? Shopify ile E-ticarete Atılmak

Online alışveriş ve e-ticaret günümüzün en popüler kavramlarından biri. E-ticaret ile yapılan satışların 2022 yılında 5.4 trilyon dolar piyasa hacmine sahip olması hedefleniyor. Yılda neredeyse 1.2 milyar dolar büyüyen bu sektörün ihtiyaçları da her geçen gün artıyor. Peki Shopify Nedir? E-ticaret iş modellerinin bu ihtiyaçlarını karşılama konusunda kullanılan en iddialı yazılımlardan biri. 

Shopify, kısaca işletmeye online olarak dükkanını oluşturarak ürünlerini satma imkanını veren bir yazılım. Fakat Shopify’dan tek bir ürün olarak bahsetmek doğru olmaz. Çünkü Shopify platformu e-ticarete başlayan bir işletmenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak içeriğe sahip. Ürününü basit bir internet bağlantısı aracılığıyla müşteriye ulaştırmak isteyen herkes için bir çözüm aracı. Standart bir işletme Shopify üzerinden hesabını oluşturarak satış yapmaya saatler içerisinde başlayabilmektedir.

Günümüz e-ticaret iş modellerinde en büyük sorunlardan birisi de karşılıklı güvendir.

Online satış hacminin büyük kısmını her ne kadar büyük şirketler ellerinde tutsa da bu alanda çalışan işletme sayısı her geçen gün artıyor. Ürünlerini internet üzerinden ilk defa müşteriye sunan üreticiler ile müşteri arasındaki güven, Shopify sayesinde kolayca sağlanabiliyor. Güvenli ödeme alt yapısı, kargo destekleri ve taksit imkanları ile müşteriyi kazanıyor. Ayrıca basitleştirilmiş arayüzü, düşük komisyon oranları ve hızlı çözümleriyle de üretici ve satıcıları bu ortama adapte etmektedir. Üstelik bu imkanların tamamına Shopify’ın belirlediği aylık abonelik ücretiyle sahip olunabiliyor. 

Shopify’dan sadece bir ürün olarak bahsetmenin doğru olmayacağını söylemiştik. Halihazırda üretim yapan ve mevcut ürünlerini online olarak satmak isteyen bir üretici olduğunuzu farzedelim. İlk iş olarak Shopify platformuna ürünlerinizi giriyor ve fiyatlarını belirliyorsunuz. Aslında tüm işlevi bu gibi görünse de asıl işlemler buradan sonra başlıyor. Platform sayesinde ürünlerinizin Instagram, Facebook ve Tiktok gibi platformlarda reklamını yapabiliyorsunuz. Bir müşteri ürününüzü aldığında anlaşmalı olan kargo şirketleriyle hızlıca kargolayıp, tek bir kod ile iade alabiliyorsunuz.

Bir işletmenin e-ticarette ilerleyebilmesinin en önemli yolu koşulları ve müşterileri analiz edebilmektir.

İşte bu noktada Shopify ile satışlardan sonra müşterilerinizin ve işletmenizin detaylı analiz ve raporlarına ulaşabiliyorsunuz. Üstelik bunları alan adınızla oluşturduğunuz web sitenizde, basit bir API key kullanarak gerçekleştiriyorsunuz. Sahip olduğu bu özellikler sayesinde Shopify bugün, hem müşteriyi hem de işletmeleri kazanabiliyor. Büyük ve küçük işletmelerin artarak dahil olduğu e-ticaret dünyasındaki spesifik ihtiyaçları fark ediyor. Sürekli geliştirilerek kullanıcısıyla güçlü bağlar kurmasından, uzun bir süre daha popülerliğini koruyacağını gösteriyor.

Yazımızı faydalı bulduysanız, diğer bir blog yazımız olan ” Google Ads” adlı diğer başlığımıza göz atabilirsiniz.

© Jojo Medya 2021 Tüm Hakları Saklıdır.